» مبلمان کلاسیک فرانسوی محبوب از گذشته تا امروز

وقتی برای خرید مبلمان کلاسیک به بازار مبلمان مراجعه می‌کنید بعضی مبلمان‌ها را می‌بینید که فروشنده با عنوان مبلمان کلاسیک فرانسوی از آنها یاد می‌کند. این مبلمان‌ها با الهام از هنر مبلمان‌سازی فرانسه در اواخر قرن هفدهم ساخته می‌شوند و در تمام دنیا طرفداران خاص خود را دارند. در این مقاله بیشتر با این هنر زیبای فرانسوی‌ها آشنا می‌شویم.
شستشوی مبلمان کلاسیک خود را به خدمات مبل ‌شویی بسپارید تا به بهترین شکل ممکن و بدون رسیدن آسیب به آن مانند روز اول تمیز شود.

مبلمان کلاسیک فرانسوی

ویژگی‌های مبلمان کلاسیک فرانسوی

سابقه ساخت مبلمان در فرانسه به قرن هفدهم بازمی‌گردد. لویی چهاردهم و جانشین او لویی پانزدهم تغییرات عمده‌ای در مبلمان فرانسوی ایجاد کردند. مبلمان‌سازی در فرانسه به دو گونه انجام می‌شد. نوعی از مبلمان برای اشراف و سرمایه‌داران ساخته می‌شد و نوع دیگر برای استفاده عموم مردم به بازار ارائه می‌شد.
در زمان لویی شانزدهم مبل کلاسیک فرانسوی باز هم دستخوش تغییر شد. استفاده از کنده‌کاری با خطوط صاف بیشتر شد و طرح‌ها ساده‌تر شدند. نکته‌ خاصی که در اواخر این دوران دیده می‌شد استفاده از طرح‌های رمی در طراحی مبل کلاسیک فرانسوی بود. در بسیاری از موزه‌های ملی کلکسیونی از مبلمان فرانسوی در معرض نمایش عموم قرار داده شده است.
ظرافت و زیبایی مبل کلاسیک فرانسوی مثال‌زدنی است و نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. کنده‌کاری‌های روی دسته، پایه و تاج مبلمان عموما ساده و ظریف است و دکوراسیون شیک و منحصربه‌فردی را در منزل ایجاد می‌کند.
پایه‌های مبل فرانسوی به سمت بیرون انحنا دارد و انتهای پایه به شکل پنجه طراحی شده است. باشکوه‌ترین مبلمان فرانسوی متعلق به دوره لویی پانزدهم است. مبلمان‌ها در آن دوره دارای کنده‌کاری‌های ظریف با طرح‌های پیچیده بودند. طبیعی است که این مبلمان‌ها اندازه بزرگ و وزن سنگینی داشتند.
یکی از طرح‌هایی که در کنده‌کاری‌های صندلی‌های ناهارخوری فرانسوی به چشم می‌خورد، حکاکی گندم است. از آنجا که از زمان‌های گذشته تا امروز، نان یکی از مهم‌ترین مواد غذایی بوده است گندم به عنوان نمادی از این خوراکی مقدس در طراحی مبل فرانسوی به کار رفته است.
چوب مهم‌ترین ماده‌ای است که در ساخت مبلمان کلاسیک به کار می‌رود. معمولا از چوب راش به دلیل مقاومت و استحکام زیاد در ساخت مبل کلاسیک فرانسوی استفاده می‌شود. این چوب علاوه بر قابلیت کنده‌کاری‌های ظریف و پرنقش به خوبی می‌تواند وزن بالا را تحمل کند. علاوه بر چوب راش، چوب گردو، چوب روسی، آبنوس و افرا گزینه‌های دیگری برای استفاده در مبلمان فرانسوی هستند.

رنگ‌های خنثی، راز اصالت مبل کلاسیک فرانسوی

رنگ در سبک طراحی مبلمان نقش مهم و تاثیرگذاری دارد. استفاده از رنگ‌های خنثی به‌ویژه رنگ سفید در مبل کلاسیک فرانسوی نمادی از اصالت را یادآوری می‌کند. البته طراحان فرانسوی به جز سفید از رنگ‌های روشن مانند سبز روشن، آبی آسمانی، نقره‌ای و خاکستری هم در طراحی‌های خود استفاده می‌کنند اما کمتر رنگ تند و قوی در مبل کلاسیک فرانسوی دیده می‌شود.
انواع پارچه نظیر کتان، مخمل، ابریشم، ریون و… برای مبل کلاسیک فرانسوی به کار برده می‌شود. هر چقدر کیفیت بدنه مبلمان بهتر باشد از پارچه‌های باارزش‌تری برای آنها استفاده می‌شود، در نتیجه قیمت مبلمان افزایش پیدا می‌کند.

مبل کلاسیک فرانسوی ظریف و کم‌جا

معمولا مبل‌های کلاسیک به دلیل نوع طراحی فضای زیادی را اشغال می‌کنند و بسیاری از افراد با وجود تمایل به دکوراسیون کلاسیک به دلیل محدودیت جا در منزل از خرید مبلمان کلاسیک صرف‌نظر می‌کنند. اما مبل کلاسیک فرانسوی از این قاعده مستثنی است. طراحی این مبلمان به گونه‌ای است که در عین زیبایی از ظرافت خاصی برخوردار است و می‌توان آن را در فضاهای کوچک نیز قرار داد. علاوه بر این، مبلمان فرانسوی از رنگ‌های روشن بهره می‌برد که باعث بزرگ به‌نظر رسیدن فضای کوچک می‌شود.
اگر فضای منزل شما کوچک است اما علاقه به استفاده از دکوراسیون کلاسیک در منزل را دارید، انتخاب مبلمان کلاسیک فرانسوی را در اولویت قرار دهید.


آخرین مطالب این وبلاگاستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری
راز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان
آموزش آشپزی سبزینهآموزش آشپزی سبزینهطرز تهیه جدیدترین دسر ها ، غذاهای ایرانی و خارجی
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان  ساخت وبلاگ